Menu Close Menu
ووچر پرفکت مانی چیست؟ هر آنچه باید درباره ووچر بدانید

ووچر پرفکت مانی چیست؟

ووچر پرفکت مانی چیست؟

حتی اگر حساب پرفکت مانی هم نداشته باشید، به راحتی میتوانید با کد ووچر خرید اینترنتی انجام دهید، حساب کاربری خود را شارژ کنید یا پول انتقال دهید. ووچر پرفکت مانی یک کیف پول موقت با تعداد دلار مشخص و ثابت است که دارای یک کد (کد ووچر) و یک رمز (کد اکتیویشن) است هرکس این دو کد را داشته باشد می تواند مبلغ دلاری موجود در آن را برداشت و به حساب خود در پرفکت مانی شارژ کند به این ترتیب ووچر پرفکت مانی قابل معامله بین افراد بدون کارمزد است. در ادامه با سایت ثناچنج همراه ما باشید تا به بررسی دقیق ووچر پرفکت مانی بپردازیم.

آنچه در این مقاله می خوانید:

 • پرفکت مانی چیست؟
 • ووچر پرفکت مانی چیست؟
 • مزایای استفاده از ووچر برای کاربران ایرانی
 • چگونه ووچر پرفکت مانی بخریم؟
 • شارژ حساب پرفکت مانی با ووچر
 • کارمزد ووچر پرفکت مانی چقدر است؟
 • ووچرهای پرفکت مانی به چه ارزهایی تبدیل می‌شوند؟
 • چگونه ووچر پرفکت مانی ایجاد کنم؟
 • چگونه ووچر را بفروشم؟

پرفکت مانی چیست؟

پرفکت مانی سیستمی برای انتقال ارز به سراسر جهان و انجام پرداخت‌های اینترنتی است. شرکت پرفکت مانی بر خلاف شرکت‌هایی مثل پی‌پل یا مسترکارت، کاربران ایرانی را تحریم نکرده است. به همین دلیل، این سیستم به شدت در میان کشورهای تحت تحریم محبوب است.

ایرانی‌ها به راحتی می‌توانند برای دریافت و انتقال ارز و یا خرید آنلاینِ خارجی، از خدمات پرفکت مانی استفاده کنند. برای آشنایی بیشتر با پرفکت مانی، مقاله «پرفکت مانی چیست؟» را مطالعه کنید.

ووچر پرفکت مانی چیست؟

به طور کلی ووچر پرفکت مانی را می‌توانید مانند یک کارت شارژ یا یک کارت هدیه در نظر بگیرید با این تفاوت که فیزیکی نیست. به سادگی می‌توانید با وارد کردن کدهای موجود در این ووچرها، کالا و خدمات مورد نیاز خود را از سایت‌های خارجی خریداری نمایید. همچنین امکان شارژ حساب پرفکت مانی با ووچر وجود دارد.

ووچر پرفکت مانی چیست : تعریف ووچر پرفکت مانی

در واقع با استفاده از ووچر پرفکت مانی به جای اینکه مبلغ را مستقیما از حساب پرفکت مانی خود به حساب پرفکت مانی کس دیگری انتقال دهید می توانید برای آن مبلغ یک کد ووچر تولید کنید و کد ووچر را به فرد مقابل بدهید. فرد مقابل حالا می تواند وارد پرفکت مانی خود شده و مبلغ موجود در کد ووچر را به حساب خود شارژ کند.

مزیت این روش برای حالتی است که واسطه وجود دارد. وقتی واسطه در کار باشد در حالت عادی شما باید مبلغ دلاری را به حساب واسطه انتقال دهید و سپس واسطه مبلغ را به حساب فرد سوم انتقال دهد که در نتیجه دو بار کارمزد کسر خواهد شد. اما اگر شما برای همان مبلغ یک کد ووچر تولید کنید (که در اینجا کارمزد کسر می شود) و کد را به واسطه بدهید واسطه بدون اینکه مبلغ به حسابش بیاید کد ووچر را به فرد سوم می دهد و فرد سوم کد ووچر را باز و مبلغ آن را به حساب خود واریز می کند (بدون کارمزد) و به این ترتیب تنها یکبار کارمزد کسر می شود.

مزیتش این روش وقتی بیشتر آشکار می شود که تعداد واسطه ها زیاد باشید. چراکه کد ووچر می تواند بصورت نامحدود بین افراد مبادله و معامله شود (بدون کارمزد) و تنها آخرین نفر آن را به حساب خود واریز می کند.

مثالی برای کد ووچر پرفکت مانی

فرض کنید شما برای یک وب سایت کار می کنید و وب سایت دستمزد شما را بصورت کد ووچر پرفکت مانی پرداخت می کند شما این کد را دریافت کرده و به وب سایت ثناپنج میایید و کد را مستقیما به سایت ثناچنج می فروشید و ثناچنج معادل ریالی موجودی کد ووچر شما را به حساب بانکی شما در ایران پرداخت می کند. بدون اینکه از شما کارمزدی کسر شود!

ووچر پرفکت مانی چیست : مثال ووچر پرفکت مانی

بطور معکوس فرض کنید وب سایت مبلغ دلاری دستمزد شما را مستقیما به حساب پرفکت مانی شما واریز کند (که برای این کار 0.5 درصد کارمزد باید بپردازد) سپس شما می خواهید مبلغ دلاری واریز شده را در ثناچنج بفروشید و به ریال تبدیل کنید چون برای اینکار باید مبلغ دلاری را به حساب ثاچنج در پرفکت مانی واریز کنید باید کارمزد برداشت (0.5 درصد) پرداخت کنید. هر چند اینکار از طریق درگاه و خودکار انجام می شود اما کارمزد هم از شما و هم از وب سایت کسر خواهد شد.

مزیت کد ووچر پرفکت مانی این است که کد تولید شده به هر تعداد بین افراد مبادله می شود و فقط یکبار وقتی کد تولید می شود کارمزد کسر می شود.

مزایای استفاده از ووچر برای کاربران ایرانی

 • سهولت استفاده و انتقال راحت ارزهای مختلف
 • بالا بودن سرعت انتقال ارز از طریق ووچر
 • ووچرها تاریخ انقضا ندارند و امکان استفاده لحظه‌ای از آنها در هر مکانی وجود دارد.
 • شارژ حساب پرفکت مانی از طریق ووچر در کسری از ثانیه انجام می‌شود.
 • کارمزد استفاده از ووچرها پایین است. کسر کارمزد تنها یکبار در هنگام تولید کد ووچر
 • امکان تبادل ووچر با ارزهای مختلفی نظیر دلار، یورو، پوند و ... در نیک پرداخت وجود دارد.
 • امنیت در انتقال پول و عدم نیاز دریافت کننده پول به حساب پرفکت مانی
 • تبادل و معامله نامحدود کد ووچر بین افراد بدون نیاز به انتقال پول بین حساب ها
 • خرید کد ووچر پرفکت مانی و استفاده از آن بدون نیاز به افتتاح حساب در پرفکت مانی

چگونه ووچر پرفکت مانی بخریم؟

شما می توانید کد ووچر پرفکت مانی را بصورت اتوماتیک با هر مبلغی و بدون کارمزد خریداری کنید سپس این کد را هر جایی خرج کنید (وب سای هایی که کد ووچر قبول می کنند، مثل ثناچنج) به این ترتیب حتی نیازی نیست در پرفکت مانی حساب افتتاح کنید و یا احراز هویت کنید.

آموزش خرید ووچر پرفکت مانی

برای خرید کد ووچر پرفکت مانی به صفحه اول وب سایت ثناچنج رفته و گزینه "ووچر پرفکت مانی" را انتخاب و تعداد دلار مورد نیاز را وارد و ادامه دهید. خرید ووچر پرفکت مانی در سایت صرافی آنلاین ثناچنج کاملا خودکار است و بلافاصله بعد از خرید، کد ووچر تولید و در یک ثانیه در اختیار شما قرار می گیرد.

شارژ حساب پرفکت مانی با ووچر

برای شارژ حساب پرفکت مانی با استفاده از ووچر ابتدا وارد حساب پرفکت مانی‌تان شوید. به بخش (Deposit)  سپرده‌گذاری  رفته و سپس گزینه (e-Voucher) را انتخاب کنید.

برای فعالسازی و اضافه کردن مبلغ ووچر به حساب خود، داشتن شماره ووچر و کدفعالسازی ضروری است.

اطلاعات خواسته شده را وارد کنید.(e-Voucher#)  شماره ووچر شماست و Activation Code) ) کد فعالسازی آن است.

چگونه ووچر پرفکت مانی ایجاد کنم؟

برای تولید کد ووچر پرفکت مانی ، ابتدا وارد حساب کاربری خود در پرفکت مانی شده و سپس از منوی بالا گزینه "withdraw"  را کلیک کنید در صفحه بعد گزینه "e-Voucher"  را کلیک و  Purchase a new e-Voucher (خرید ووچر الکترونیکی جدید) را بزنید سپس کیف پول دلاری خود را انتخاب و مبلغ شارژ برای کد ووچر خود را وارد کنید.

تولید کد ووچر حساب پرفکت مانی

کارمزد ووچر پرفکت مانی چقدر است؟

سپرده‌گذاری به‌وسیله ووچر پرفکت مانی در حساب‌های پرفکت مانی کارمزد ندارد و می‌توانید به راحتی و بدون صرف هزینه اضافی، مبلغ ووچر را با وارد کردن کدهایی که پیش‌تر به آنها اشاره کردیم به حساب خود اضافه کنید.

هنگامی که قصد ایجاد یک ووچر را داشته باشید ملزم به پرداخت کارمزد خواهید بود. این کارمزد برای حساب‌های احراز هویت شده ۰.۵ درصد مبلغ خواهد بود. در صورتی که حساب‌ پرفکت مانی خود را احراز هویت نکرده باشید، کارمزد پرداختی ۱.۹ درصد خواهد بود. این کارمزد پس از ایجاد ووچر از مانده حساب شما کم خواهد شد.

همچنین بخوانید: آموزش احراز هویت (وریفای) حساب پرفکت مانی

ووچرهای پرفکت مانی به چه ارزهایی تبدیل می‌شوند؟

تعداد ارزهای قابل تبادل با این ووچرها بسته به نوع صرافی که از آن استفاده می‌کنید، متفاوت خواهد بود. در حال حاضر بیشتر صرافی‌های دنیا امکان تبادل ووچرها را با ارزهای رایج بزرگ مانند دلار آمریکا، یورو، پوند بریتانیا و روبل روسیه فراهم می‌کنند. نکته جالب اینجاست که امکان نقد کردن و تبدیل ووچرها به صورت ریال نیز در صرافی‌ ثناچنج وجود دارد.

چگونه کد ووچر پرفکت مانی را به ریال تبدیل کنم؟

ثناچنج خدمات فروش کد ووچر پرفکت مانی را با بالاترین قیمت و بدون کارمزد ارائه می دهد. با فروش کد ووچر پرفکت مانی خود به ثناچنج معادل ریالی آن را در کمترین زمان و با بهترین قیمت در حساب ریالی خود در بانک های ایرانی دریافت می کنید.

آموزش فروش ووچر پرفکت مانی

برای فروش ووچر پرفکت مانی و دریافت مبلغ ریالی، به صفحه اول وب سایت ثناچنج رفته و تب "فروش به ما" و سپس گزینه "ووچر پرفکت مانی" را انتخاب کنید.

سوالات متداول در مورد ووچر پرفکت مانی

1- ووچر پرفکت مانی چیست ؟

همانطور که در ابتدای این مطلب اشاره کردیم ووچر پرفکت مانی یک کیف پول موقت است که مقدار مشخصی دلار در آن وجود دارد و فایل انتقال بین افراد بدون کارمزد است. هر فرد که کد ووچر و کد اکتیویشن آن را داشته باشد می تواند مبلغ کد ووچر را به حساب پرفکت مانی خود شارژ کند.

2- مزیت کد ووچر پرفکت مانی چیست؟

کد ووچر بین افراد قابل مبادله و خرید و فروش است بدون اینکه کارمزدی کسر شود تنها در هنگام تولید کد ووچر است که کارمزد کسر می شود. همچنین می توانید کد ووچر را مثلا از ثناچنج خریداری کنید و آن را در وب سایت های مختلف (که کد ووچر قبول می کنند) خرج کنید بدون اینکه در پرفکت مانی حساب افتتاح کنید یا احراز هویت کنید.

3- چگونه کارت شارژ پرفکت مانی بخرم؟

کارت شارژ پرفکت مانی یا به عبارت درست تر ووچر پرفکت مانی را می توانید بصورت آنی و اتوماتیک از ثناچنج خریداری کنید.

4- چگونه ووچر پرفکت مانی خود را بفروشم

فروش ووچر پرفکت مانی در ثناچنج بسیار آسان و سریع است. ثناچنج بالاترین قیمت را ارائه می دهد. 

اشتراک گذاری
ارسال نظر
Captcha
نظرات کــاربران